BilimHaberleri

Havadaki Su Damlacıkları Nasıl Oluyor da Kar Tanelerine Dönüşüyor? İşte Bilime Göre Kar Yağışının Oluşumu

Kış aylarında yağan ve çevremizi bir masal diyarına dönüştüren karı hepimiz severiz. Peki kar yağısı nasıl oluşur hiç merak ettiniz mi? Kar oluşumu da tıpkı yağmur oluşumuna benzer ancak aralarındaki ısı farkı nedeniyle ortaya kar kristalleri çıkar. Kar yağışı nasıl oluşur, türleri nelerdir gibi merak edilen soruları gelin yakından inceleyelim.

Bilim tarihi, Bilim ve teknoloji, Bilim ve toplum, Bilim ve ekonomi, Bilim ve politika, Bilim ve medya, Bilim ve eğitim, Bilim ve araştırma, Bilim ve etik, Bilim ve doğa, Bilim ve insan, Bilim ve uzay, Bilim ve sağlık, Bilim ve çevre, Bilim ve matematik, Bilim ve fizik, Bilim ve kimya, Bilim ve biyoloji, Bilim ve psikoloji, Bilim ve sosyoloji, Bilim ve felsefe, Bilim ve dil, Bilim ve sanat, Bilim ve din, Bilim ve popüler kültür, Bilim ve haberler ve güncellemeler, Bilim ve öğrenme materyalleri, Bilim ve ünlü bilim adamları, Bilim ve kariyerler, Bilim ve kurumsal sponsorluk, Bilim ve sosyal medya, Bilim ve küresel araştırmalar

125
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@bilimhaberleri.com.tr

bilimhaberleri.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Webtekno firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Haber Sitesi Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.